Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Küfür ve Hakaret - Ceza Sistemi
#1
Brick 
                                   Merhaba Pandorian 2 : Reborn Oyuncusu

Oyunumuzda küfür ve hakaretin engellenmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ceza Sisteminin hedefi Pandorian 2 : Reborn içerisinde herkesin kendini rahat hissetmesi ve oyuniçi iletişime etkin olarak katılmaktan zevk alabilmesini sağlamaktır. Amacımız, oyuncularımızın birbirlerine uygun, değerli ve saygılı şekilde davranmaya yönlendirmektir. Bu bağlamda oyun içerisinde sürekli başka oyunculara küfür ederek onların oyun zevkini bozan oyunculara ceza verme gerekliliği duyuyoruz.


Alıntı:Bu konuyu konuşmanın aslında çok gereksiz olması gerekiyordu fakat oyun içerisinde oyuncuların hırslarından dolayı birbirlerine gerçek hayatlarında söyleyemeyecekleri lafları söylediğine şahit oluyoruz. Yaşanan bu durumun insanlık değerimizi yitirme noktasına gelmesinden derin üzüntü duyuyorum. Pandorian 2 : Reborn ekibinin ve özellikle şahsımın başından beri tercihimiz oyuncuları oyundan uzaklaştırmak yerine onlara oyun içerisinde susturma cezası vererek oyuncunun oyunda kalmasını sağlayarak gelişmelerini desteklemekti. Fakat oyuncularımızın iyi niyetimizi suistimal ettiğinin farkına vardık. Bu yüzden ceza sistemi üzerinde değişiklikler yapıyoruz. Bu ceza sisteminde yine son tercihimiz oyuncunun oyundan uzaklaştırılması olacaktır fakat unutulmamalıdır ki Pandorian 2 : Reborn yönetimi gerektiğinde oyunculara vereceği cezalarda sert ve katı bir tutum sergileyecektir. Bu yüzden oyuncular oyun içerisindeki davranışlarına dikkat etmelidir. Kimsenin diğer oyuncuların oyun zevkini bozma hakkına sahip değildir. Pandorian 2 : Reborn yönetimi tüm oyuncularının haklarını korumak için elinden geleni yapmaya devam edecektir. Özellikle belirtmek isteriz ki oluşturdukları yan hesaplarla diğer oyunculara küfür ve hakaretlerde bulunan oyuncuların tespit edilmesi ve hakaretin derecesi durumunda yan hesaplarıyla birlikte gerçek hesaplarınada ceza uygulanacaktır! Pandorian 2 : Reborn'un gerçek hesaplarınızı tespit edemeyeceğini düşünüp gaflete kapılarak diğer oyunculara ağır hakaretlerde bulunanlar aşağıda belirtilen esaslar hususunda cezaya çarptırılacaktır. Oyuncularımızdan isteğimiz size küfür edene karşılık vermeyiniz. Karşılık verdiğiniz takdirte haklı olup olmamanız önemli değildir bu durumda sizde ceza alırsınız.   OG Exactihus
Alıntı:"Mümin dil uzatıcı değildir, lânet okuyucu değildir, kötü iş yapan değildir, kötü söz söyleyen değildir." (Tirmizî, Kadir, 1978).


Hakaret , Küfür ve Sataşma - Susturma Cezası

İşlenen suçun derecesine göre alt limit 60 dakika olmak üzere Oyun Görevlilerinin takdirine göre oyun içi verilen oyuncunun konuşmasını kısıtlama cezasıdır. 
Oyun Görevlisinin takdirine göre kullanıcının cezası oyundan uzaklaştırmaya çevrilebilir. 
Oyun huzurunu bozan, diğer oyuncular üzerinde olumsuzluk oluşturan , oyun hakkında gerçek dışı ithamlarda bulunan oyuncular Oyun Görevlileri tarafından herhangi bir uyarı gerekmeksizin Oyun Görevlileri tarafından susturma cezasına çarptırılabilir.

Ailevi Değerlere Hakaret ve Cinsel İçerikli Küfürler
Oyun Görevlisi lüzum gördüğü taktirde direk olarak bir küfür (kelimelerin arkasına gizlenmiş hakaretler) içermese bile şahsi kanaatleriyle oyuncuya 1 günlük uzaklaştırma cezası verebilir. Bu ceza oyundan uzaklaştırma cezasında alt limittir. İhlal tekrarına girmez.
1.İHLAL: 2 Gün oyundan uzaklaştırma
2.İHLAL: 3 Gün oyundan uzaklaştırma
3.İHLAL: 7 Gün oyundan uzaklaştırma
4.İHLAL: 30 Gün oyundan uzaklaştırma
5.İHLAL: Hesabın süresiz olarak oyundan uzaklaştırılması

NOT: Bu hakaret ve küfürler yan karakterler üzerinden yapıldığında tespit edilmesi durumunda gerçek hesaplarada 2.İhlal'den sonra aynı ceza uygulanacaktır. 

Dini Değerlere, Devlet Büyüklerine ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurum ve Kuruluşlarına Hakaret


1.İHLAL: 5 Gün oyundan uzaklaştırma
2.İHLAL: 15 Gün oyundan uzaklaştırma
3.İHLAL: 30 Gün oyundan uzaklaştırma
4.İHLAL: 60 Gün oyundan uzaklaştırma
5.İHLAL: Hesabın süresiz olarak oyundan uzaklaştırılması

NOT: Bu hakaret ve küfürler yan karakterler üzerinden yapıldığında tespit edilmesi durumunda gerçek hesaplarada 2.İhlal'den sonra aynı ceza uygulanacaktır. 


Küfürlerin hangi kategoriyi kapsadığına Oyun Görevlileri karar verir. Oyuncuların bu kapsamı sorgulama ve itiraz hakkı bulunmamaktadır. Pandorian 2 : Reborn Yönetimi cezalar üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir ve bu hakkı ne zaman ve hangi koşullarda kullanacağını saklı tutar.


Küfür ve Hakaret Bildirimi

Oyuncular bir hakarete maruz kaldıklarını düşünüyorsa yapmaları gereken işlem bu hakareti kayıt altına almaktır.
Bu kayıtların değerlendirilmesi için aşağıda belirtilen kuralları sağlaması gerekmektedir.
 • Küfür ve Hakaret içeren konuşmalar hiçbir ayrıntı gizlenmeden video ile kayıt altına alınmalıdır. Ekran görüntüleri değerlendirilmeyecektir.
 • Küfür ve Hakaret içeren konuşmalar kayıt altına alınırken görüntü kalitesinin Oyun Görevlilerinin yazışmaları okuyabileceği derecede net olmalıdır.
 • Video üzerinde kesilme, kırpılma olmamalıdır. Fotoğrafları birleştirerek oluşturulan videolar, kesinti bulunan videolar değerlendirilmeyecektir.
 • Videonun içeriği tarih ve saat içermelidir. Oyuncu o anın tarihini ve saatini oyun içerisinde sohbet kısmına yazarak paylaşabilir bunu yaparken video ile kayıt altına almalıdır.
 • Oyuncu kayıt altına aldığı görüntüyü çeşitli kanallar üzerinden Oyun Görevlilerine ulaştırabilir. Bu konuda bir kısıtlama bulunmamaktadır.
WWW
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi